Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF  

Назад   Форум - Супутникового телебачення SAT-PROF > Вітальня > Вільне спілкування (теревеньки) > Відпочинок (природа,риболовля)

Примітки

Створення нової теми Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 11.10.2010, 12:47   #1
D-Misha
Banned
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.835
Подяки і симпатії повідомлень
Ukraine
Мій ресівер: х-810
Типово Чарівний світ живої природи...

Жива природа...
Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
Маленькі та великі, пухнасті і не дуже, в пір'ях та в шерсті – друзі наші менші завжди дарують нам багато приємних і та радісних хвилин. ...в поєднанні з прекрасною природою нашого світу...Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Вона чарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах і розмаїття квітів - усе це дорога серцю, ні з чим незрівнянна краса рідної землі.
__________________
Дякую vasjabr, vinimm5, VADYA777, симчич Сказав дякую

Востаннє редагував VADYA777: 31.01.2012 о 23:18.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 18.05.2011, 18:56   #211
argonavt79
Передовик
 
Аватар для argonavt79
 
Реєстрація: 09.02.2011
Вік: 47
Дописи: 646
Подяки і симпатії повідомлень
Дякую (Поставлено): 40
Дякую (Получено): 71
Флуда (Поставлено): 0
Флуда (Получено): 0

Типово

Зозулята влаштовують прийомним батькам маскарад.Щоб зозулята вижили в чужім гнізді, зозулі підфарбовують не тільки яйця, а й шкіру підкидьків. Причому птахи-паразити навчилися фарбувати пташенят в різні кольори.

У процесі еволюції тварини навчилися всіляко наслідувати інших видів, маскуватися і жити за чужий рахунок - паразитувати. Хижаки і жертви, паразити і тварини-господарі розвиваються одночасно (коеволюціонірують), пристосовуючись до нових хитрощів суперника.
Зозулі (Cuculidae) пристосувалися відкладати яйця в чужі гнізда. Щоб птах-господар не викинула чужинця, зозуля довелося «навчитися» відкладати яйця, зовні схожі з кладкою господаря. Більш того, пташенята зозуль з'являються на світ трохи раніше в порівнянні з рідними дитинчатами. Майже за добу вони встигають «ввести в оману» прийомних батьків (поки вони роздивляються пташенят і намагаються зрозуміти, підкидьки вони чи ні), зміцніти і виштовхнути з гнізда невилуплених зведену рідню.
Дослідники з Австралії, Британії та Німеччини під керівництвом доктора Наомі Лангмур (Naomi E. Langmore) з Австралійського національного університету (Australian National University) спробували зрозуміти, як далеко «протягнули руки» пристосувальні механізми еволюції. Натуралісти вивчали забарвлення пташенят, підкидає австралійськими бронзовими зозулями в гнізда різних видів прийомних батьків.
Натуралісти досліджували чотири види австралійських бронзових зозуль і птахів, в гніздах яких вони паразитують. Особливу увагу дослідники звернули на розмір, колір жовторотиків і те, що виглядають ті самі «жовті ротики». Причому експериментатори оцінювали забарвлення пташенят не тільки візуально, але і по коефіцієнту відбиття світла. Виявилося, що зозулі в процесі еволюції навчилися «підфарбовувати» не тільки яйця, але і пташенят. Більш того, молоді дзьоби підкидьків не відрізняються від дзьобів рідних пташенят. Вчені відзначають, що маскуються забарвлення шкіри тримається недовго і сходить з появою першого оперення. Тобто зозулята не перетворюються на птахів іншого виду, а лише імітують «зведених братів і сестер» на ранніх і найбільш уразливих етапах розвитку - поки не можуть самостійно добути їжу.
«Якщо б пташенята не маскувалися,« прийомні батьки » вбили б їх протягом декількох днів. Через вісім днів зозулята набувають подібність з птахами свого виду. Цього періоду досить, для того щоб вижити в чужому гнізді », - пишуть дослідники в статті Visual mimicry of host nestlings by cuckoos, в журналі Proceedings of the Royal Society B., де також опубліковані фото новонароджених обманщиків.
__________________
Дякуйте Богу за прожитий день. За спожитий хліб, за здоров`я, і ласки які Він нам посилає.
argonavt79 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 19.05.2011, 18:10   #212
D-Misha
Banned
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.835
Подяки і симпатії повідомлень
Ukraine
Мій ресівер: х-810
Типово

Кішки в житті людини. Значення і вплив кішок.......

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

Після смерті Олександра Македонського в Єгипті запанувала грецька династія. Країна була врятована від ярма персів і, нарешті, зажила мирнbv і спокійним життям. Але раптово, порушуючи всі політичні передбачення, сталося криваве повстання у колишній столиці – місті Мемфісі. Розгнівані єгиптяни дощенту знесли в місті грецький квартал, убивши частину його жителів і розігнавши решту. Приводом до повстання послужило те, що один з греків зробив страшне, запавшу у душу кожного правовірного єгиптянина злочин – втопив новонароджених кошенят.

У Єгипті до кішок було особливе ставлення. Цих тварин дуже цінували – і було за що. Кішки з’явилися в цій країні приблизно за 2000 років до нашої ери і практично відразу ж були оголошені священними тваринами. Звичайно, тут діяв і економічний фактор: Єгипет був країною, що спеціалізується на виробництві зернових культур. Величезні склади з багатющими запасами зерна хтось повинен був охороняти. Спочатку до цієї роботи намагалися пристосувати горностаїв, але дрібні тваринки погано справлялися з такою нелегкою роботою. Завдання виявилося під силу лише з’явилимися пізніше кішкам.

У стародавньому світі був тільки один надійний спосіб забезпечити тварині недоторканність – оголосити його священним. Але, схоже, це не єдина причина, що змусила єгиптян вирішити проблему таким способом. У середовищі окультистів єгипетські жерці завжди вважалися обраною кастою та краще за всіх у світі розбиралися в магії. Це переконання відомо з давніх часів; середньовічні автори писали, що з усіх, що існували коли-небудь магічних мистецтв 90% дісталося на частку Єгипту.

З точки зору жерців, кішка, що живе в сім’ї, виконувала також завдання з кармічного розвантаження роду, сприяла його благополуччю. До цих пір прийнято вважати, що підібране на вулиці кинуте кимось кошеня обов’язково принесе в будинок успіх. Більше того, вважалося, що кішка з’являється у будинку не випадково. На думку єгиптян, в ній втілювалася душа недавно померлого близького дому людини. Найчастіше – покійної господині.

Був один відомий випадок, коли в одній квартирі почалося справжня котяче навала. Бездомні тварини для свого проживання облюбували не просто під’їзд, а саме килимок під дверима квартири. Що можна було з ними робити? Доводилося впускати, а потім віддавати знайомим. Так за три роки кішок змінилося більше десятка, і, що дивно, всі вони нагадували когось з добре знайомих людей. Уважніше придивившись до них, виявилося: в поведінці майже кожного кота чи кішки проявляються риси характеру, притаманні померлим колись членам сім’ї. Схожість була настільки виразною, що виникала думка: може бути, дійсно в будинок повертаються мертві, тепер вже в котячому обличчі? Проте з часом питання вирішилося інакше. Останній кіт, що з’явився в будинку, не був схожий ні на кого з живучих в ньому колись. Складалося враження, що закономірність порушилася. Однак, придивившись до нього уважніше, з’ясувалося – він схожий на самого оповідача!

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 19.05.2011, 20:32   #213
argonavt79
Передовик
 
Аватар для argonavt79
 
Реєстрація: 09.02.2011
Вік: 47
Дописи: 646
Подяки і симпатії повідомлень
Дякую (Поставлено): 40
Дякую (Получено): 71
Флуда (Поставлено): 0
Флуда (Получено): 0

Типово

Свиня з овечою вовною.
Фантазія людей не знає кордонів. Яскравий приклад цьому - виведені в 19 столітті селекторною шляхом свині з густим волосяним покривом, який утворює завіточкі, як каракуль.
Шерстиста свиня породи Мандаліца або «овеча свиня» (лат. Mangalitza) (англ. Sheep pig)
Спочатку було виведено 2 види шерстистих свиней - британські «Лінкольншир» та угорські хрюшки породи Mangalitza. Основна відмінність між ними полягала в колірній гаммі їх шубок. Але перші з 1972 року повністю зникли, тому що ринок вимагав швидкорослих і швидко дозрівають свинок, а волохаті хрюшки під ці параметри не потрапляли. Тепер у світі залишилася лише одна порода - угорська мангалиця.
Густий волосяний покрив дозволяє їм легко переносити сильні зимові морози, а влітку рятує від комах. Здалеку стадо волохатих свиней спокійно легко сплутати зі стадом овець. За це вони навіть отримали ще одну назву «овечі свині». Мангалиця поділяють на 4 типи: чорну, червону, білу і змішану. Чорний тип поступово зникає.__________________
Дякуйте Богу за прожитий день. За спожитий хліб, за здоров`я, і ласки які Він нам посилає.
argonavt79 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 21.05.2011, 10:29   #214
argonavt79
Передовик
 
Аватар для argonavt79
 
Реєстрація: 09.02.2011
Вік: 47
Дописи: 646
Подяки і симпатії повідомлень
Дякую (Поставлено): 40
Дякую (Получено): 71
Флуда (Поставлено): 0
Флуда (Получено): 0

Типово

Процес пиття у кішок.


Процес пиття у кішок виявився куди складніше, ніж уявлялося. Щоб дізнатися, як рідина потрапляє кішкам в пащу і чому дивні створіння розвинули саме такий механізм, біологи й інженери провели експеримент. Щоб з'ясувати, як кішки хлебчуть, професор Массачусетського технологічного інституту (MIT) Гаролд Едгертон (Harold Edgerton) використовував стробоскопічний зйомку ще в 1940 році. Тоді стало відомо, що кінчик своїм язиком тварини загинають не вперед, що здається логічним, а тому, так що першою у рідина потрапляє верхня частина язика. На цьому начебто секрет Лаканом був розкритий. Знадобилося ще півстоліття, щоб зрозуміти - це не так.

Дослідження показали: делікатні тварини зовсім не користуються язиком як ложкою. Більш того, з'ясовується, що язик кішок практично не проникає нижче поверхні води або молока, а тільки лише злегка торкається її. Ця тактика радикально відрізняється від Лаканом у собак, які черпають рідина, роблячи з язика подобу ложки.
__________________
Дякуйте Богу за прожитий день. За спожитий хліб, за здоров`я, і ласки які Він нам посилає.
argonavt79 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 21.05.2011, 21:21   #215
D-Misha
Banned
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.835
Подяки і симпатії повідомлень
Ukraine
Мій ресівер: х-810
Типово

Собаки і компютери.....

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 22.05.2011, 14:16   #216
argonavt79
Передовик
 
Аватар для argonavt79
 
Реєстрація: 09.02.2011
Вік: 47
Дописи: 646
Подяки і симпатії повідомлень
Дякую (Поставлено): 40
Дякую (Получено): 71
Флуда (Поставлено): 0
Флуда (Получено): 0

Типово

Лікувальний цвіт каштану.Знову цвітуть каштани і ми милуємося красою цих високих і розлогих дерев. І тоді ж, на початку цвітіння, заготовляють цвіт, а протягом періоду квітування — листя. Цвіт обшморгують і, розстеливши тонким шаром, сушать першого дня на сонці, далі — під наметом. Листки зрізують без черешків і теж сушать під наметом. А ще раніше, навесні, з молодих гілок збирають кору. Годяться для лікування плоди, заготовляють, коли вони починають падати. Ось так могутнє дерево віддає частину своєї сили людям.
Деякі дослідники вважають гіркокаштан потужним стимулятором енергії і радять набирати сили у дерева вранці до п’ятої години, що пробуджує інтуїцію, фантазію. Є поради носити плоди каштана в кишені. Періодично масажувати ними долоні — від цього, кажуть, зростає енергетичний заряд організму, а народні лікарі вважають, що постійне носіння каштана — це профілактика захворювань суглобів.
Помічено й іншу оздоровчу дію цих красенів-велетнів: дослідники Стокгольмського інституту виявили, що одне дерево спроможне очистити від автомобільних викидів понад 20 000 кубічних метрів повітря, тож біля каштанів чиста зона (слід урахувати, що дерево знімає негативний заряд у гепатогенних зонах).
А з фармакологічної точки зору гіркокаштан корисний тим, що різні його частини містять глікозиди ескулін та есцин, дубильні та пектинові речовини, слиз, крохмаль, білкові речовини. Найбільшу користь каштана визначають ескулін (стимулює антитромботичну активність сироватки крові, збільшує вироблення антитромбіну, чим запобігає утворенню тромбів) та есцин (знижує в’язкість крові, уповільнює її згортуваність). Крім того, препарати гіркокаштана поліпшують обмін речовин, передусім холестериновий, знижують артеріальний тиск, зменшують запалення та больові прояви.
Тому в офіційній медицині різних країн (а росте дерево в районах з теплим вологим кліматом, у Північній півкулі — в зонах помірної температури) каштан є сировиною для виготовлення різних галенових препаратів: відвар та настій листя, плодів, квітів, спиртова настоянка, екстракт. Внаслідок досліджень виявлено, що найефективнішим є спиртовий екстракт плодів, до того ж він найменш токсичний.
Випускають препарати ескузан, есфлазид, анавенол, венозний гель доктора Тайса. Вони мають широке застосування, зазвичай у разі різних судинних порушень: варикозного розширення вен, виразки гомілки, запалення вен, тромбозу центральних вен сітківки ока, склеротичних змін судин нижніх кінцівок, кровотеч у клімактеричному періоді, запобігають тромбозам після операцій та пологів.
Крім того, доведено, що препарати гіркокаштана справляють протизапальну та протинабрякову дію, тому їх використовують у разі захворювань суглобів.
У народній медицині спектр застосування ліків з каштана ще ширший. Свіжий сік цвіту каштана п’ють по 20—30 крапель зі столовою ложкою меду тричі на день до їди у разі розширення вен нижніх кінцівок, тромбофлебіту, атеросклерозу та геморою. Його консервують спиртом (1:2) і п’ють по 30—40 мл тричі на день хворі з варикозним розширенням вен та гемороєм.
За розширення вен 50 г квіток залити 0,5 л горілки і настояти, періодично збовтуючи, впродовж 14 діб, перецідити. Пити по 30 крапель тричі на день за 20 хвилин до їди. Курс — 3—4 тижні. Одночасно слід змащувати хворі місця по кілька разів на день маззю: змішати по 10 г порошку квіток ромашки, листя і квітів шавлії, 50 г розтертих на порошок плодів каштана і 5 г картопляного крохмалю. Суміш залити 200 г гарячого курячого жиру, поставити на 2,5 години на водяну баню, настояти впродовж ночі, нагріти до кипіння, перецідити, сировину здушити, суміш остудити. Тримати в прохолодному місці.
У разі тромбофлебіту 20 г квіток або 20 г подрібнених плодів залити склянкою горілки і настояти в затемненому місці упродовж 7—10 діб, час від часу збовтуючи, перецідити. Пити по 30 крапель з невеликою кількістю води за 20—30 хвилин до їди.
У разі геморою виготовляють настоянку: 20 г квіток залити 1 склянкою горілки і настояти впродовж 1—2 тижнів. Пити по 20—30 крапель тричі на день упродовж 15—20 діб. Через 2—3 тижні перерви курс можна повторити.
З цією ж метою готують відвар шкірки плодів: 5 г подрібненої сировини залити 200 мл окропу, кип’ятити впродовж 15 хвилин, пити по 1 ст. л. тричі на день.
Для сидячих ванн у разі геморою годиться настій листя: 100 г залити 2 л окропу, настояти впродовж 30 хв.
Відвар листя і плодів: залити 1 склянкою окропу 5 г подрібненої сировини, кип’ятити в емальованому посуді на водяній бані впродовж 30 хв, перецідити і долити перевареною водою до початкового об’єму. Пити перші два дні по 1 ст. л. раз на день, далі у разі доброї переносності — по 1 ст. л. двічі-тричі на день після їди. Курс лікування геморою — 1—4 тижні, у разі запалення вен ніг пити відвар впродовж 2—8 тижнів (не більше 12).
Відвар кори, що справляє кровоспинну, протизапальну, знеболювальну та в’язку дію, широко застосовують у народній медицині різних країн у разі кровотеч, зокрема маткових у клімактеричний період (за відсутності злоякісних пухлин), хронічних ентероколітів та колітів, особливо з тривалими поносами, гастриту з підвищеною кислотністю шлункового соку, геморою. Готують так: 1 ч. л. подрібненої кори залити 1 склянкою окропу, кип’ятити на слабкому вогні впродовж 20 хв, настояти 1 годину, перецідити, довести перевареною водою до початкового об’єму. Пити по чверті склянки 4 рази на день за 30 хв до їди.
Відвар шкірки плодів (15 г, 250—300 мл окропу, кип’ятити впродовж 10 хв) використовують для спринцювань двічі на день у разі маткових кровотеч.
Захворювання суглобів: 200 г сухих квіток каштана залити 0,5 л горілки, настояти впродовж 1 тижня, втирати у хворе місце.
Радикуліт: плоди каштана розмолоти в порошок, змішати зі смальцем, намастити тонким шаром на шматочок чорного хліба і прикласти до хворого місця на 2—3 години.
__________________
Дякуйте Богу за прожитий день. За спожитий хліб, за здоров`я, і ласки які Він нам посилає.
argonavt79 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 23.05.2011, 01:32   #217
D-Misha
Banned
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.835
Подяки і симпатії повідомлень
Ukraine
Мій ресівер: х-810
Типово

Прикольні тваринки......

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

Востаннє редагував D-Misha: 03.06.2011 о 12:39.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 23.05.2011, 19:28   #218
D-Misha
Banned
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.835
Подяки і симпатії повідомлень
Ukraine
Мій ресівер: х-810
Типово

Блакитна перлина Сибіру.........

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

Вузьким блакитним серпом, покинутим в гори Східного Сибіру, виглядає на географічній карті одне з дивних чудес не лише Росії, але і всієї земної кулі - озеро Байкал.

Багато пісень і легенд склав про нього народ. Якути назвали озеро Байкалом, що означає "багате озеро". Воно плескалося у величезній кам’яній улоговині, оточеною порослими тайгою гірськими хребтами. Озеро тягнеться з північного сходу на південний захід на 636 км., що приблизно дорівнює відстані між Москвою і Санкт-Петербургом. Найбільша ширина Байкалу - 79 км. За своєю площею (31,5 тис. кв. км.) воно приблизне таке ж, як західноєвропейські країни Бельгія або Нідерланди, і по величині займає восьме місце серед озер земної кулі.

Байкал - воістину унікальне озеро. Його побережжя і довколишні гори зі своеобразними фауною, флорою і мікрокліматом, а також само озеро з багатими запасами чистої прісної води - безцінний дар природи.

Ви, звичайно, знаєте, що Байкал - найглибше озеро нашої планети. Його глибина досягає 1620 м і перевищує глибину деяких Морів земної кулі. Втім, як повідомили в 1991 р., гідрологи внесли поправку, виявивши глибшу відмітку в 1657 м.

Тут міститься 20% запасів прісної води на земній кулі (23 тис. куб. км.). Аби опріснити стільки ж вологи з морської води, потрібно було б витратити засобів в 25 разів більше, ніж вартість золота, здобутого донині на Землі.

Уявіть собі: у байкальській чаші може поміститися вся вода Балтійського моря, хоча його площа більше площі озера приблизно в 10 разів.

У улоговину Байкалу можна влити воду 92 таких Морів, як Азовське або воду всіх п’яти американських Великих озер, загальна площа яких в 8 разів більше площі Байкалу.

Сюди несуть свої води, по останніх відомостях, 1123 річки, найбільшої з яких Селенга, Баргузин, Верхня Ангара, а витікає лише одна, але могутня - Ангара.

Рівень озера підноситься над гирлом Ангари на 378 м, що створює велику енергію падіння. Тут побудований каскад потужних електростанцій. На озері налічується 27 островів, всі вони невеликі. Лише Ольхон, який розташований майже посередині озера, має площу 729 кв. км.

Таке багатоводне водосховище не може не впливати на клімат довколишньої місцевості. Влітку Байкал стримує жару, а взимку - суворі сибірські морози. Тому клімат тут м’якший, ніж в сусідніх районах. Наприклад, бухта Піщана - єдина місцевість в Східному Сибіру, де середньорічна температура повітря складає близько 0 гр.З (точніше +0,4 гр.З). Байкал замерзає лише в січні. Проте навіть в жарі вода не більш +12 гр.З.

Оскільки різниця між температурами повітря і атмосферним тиском над поверхнею озера і в довколишніх горах дуже велика, на Байкалі часто розігруються шторми. Сонячних же днів в році тут більше, наприклад, чим в деяких курортних районах причорномор’я.

Не існує на земній кулі озера, вода в якому прозоріше байкальською. Білий диск, опущений сюди для визначення прозорості води, видно з глибини близько 40 м. До того ж озерна вода дуже приємна на смак. "Хто хоч раз ковтнув байкальської води, - говорять сибіряки, - той обов’язково повернеться за іншим ковтком".

Байкал - найстаріше озеро на Землі. Його улоговина почала формуватися 25-30 млн. років назад. Вік сучасних контурів - понад мільйон років. Походження і будова дна озера, а також процеси, які там відбуваються, учені останнім часом вивчали за допомогою глибоководного апарату "Пайсис". Були зроблені унікальні фотографії дна Байкалу на глибині 1410 м. Доведена посилена сейсмічність улоговини і пов’язана з цим зміна береговій лінії озера.

Встановлено, що щорік береги озера розсуються в середньому приблизно на 2 см, а їх площа збільшується на 3 гектари.

Землетруси, а їх інколи буває тут до 2000 в рік, переважно невеликі. Трапляються і досить відчутні, як наприклад, в 1862 р., коли провалилася частина побережжя і утворилася затока, названа Провалом. А під час землетрусу 1958 р. дно озера біля острова Ольхон опустилося на 20 м.

Про активне життя надр свідчить і наявність на берегах озера і в прилеглих до нього горах багаточисельних гарячих джерел з температурами від +30 гр. до + 90 гр.З. І в той же час, вік порід гірської місцевості довкола Байкалу складає приблизно 2 млрд. років.

Однією з дивних особливостей озера є його воістину унікальний тваринний світ. Він налічує більше 1500 видів, причому 75% з них живуть лише на Байкалі. Одних лише риб тут більш ніж в деяких морях - 49 видів, і майже все корінні "байкальци", наприклад, знаменитий омуль. "Немає Байкалу без омуля" - така місцева приказка. Дуже цікавою є живородяща риба голомянка. Вона така жирна, що викинута на берег штормом, майже повністю тане під сонячними променями. У її жирі є багато лікувальних органічних сполук і вітамінів, тому її називають ще "медичною рибою".

З інших видів байкальської фауни - 80 одних лише ракоподібних, серед яких дуже коштовним для екології озера є рачок эпишура. Невеликий по своїх розмірах (маса тисячі рачків всього 1 міліграма), це маля, добуваючи їжу, невтомно працює на благо озера. Він фільтрує воду через спеціальний орган, очищаючи її від різних бактерій і водоростей. Протягом року ці мікроскопічні "санітари" встигають кілька разів профільтрувати близько 1500 куб. км. води до глибини 5-10 м, що в 10 разів більше, ніж її потрапляє в озеро зі всіх річок, а річний стік озера через Ангару складає всього 60 куб. км. Саме завдяки невпинній діяльності рачка эпишури підтримується незвичайна чистота байкальських вод.

У прибережних тайгових лісах зростає безліч ягід, грибів, кольорів і трав. Прикрасою тваринного світу є прославлений баргузинский соболь.

На жаль, у зв’язку з розвитком промисловості в Сибіру, у тому числі в районах, прилеглих до Байкалу, спорудженням ряду великих підприємств деревообробною, лісохімічною і інших галузей, а також кольорової металургії частенько з грубими порушеннями екологічної обстановки, над унікальним озером нависнула смертельна загроза. Врятувати озеро Байкал від забруднення - невідкладне завдання нашого часу.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 23.05.2011, 20:11   #219
argonavt79
Передовик
 
Аватар для argonavt79
 
Реєстрація: 09.02.2011
Вік: 47
Дописи: 646
Подяки і симпатії повідомлень
Дякую (Поставлено): 40
Дякую (Получено): 71
Флуда (Поставлено): 0
Флуда (Получено): 0

Типово

Кульбаба - життєвий еліксирОсобливо добре кульбаба допомагає при відчутті переповненості шлунка та при скопиченні газів. Деякі експерти в галузі лікарських трав приписують цій рослині особливий вплив на підшлункову залозу. Сучасні наукові дослідження підтверджують, що препарати з кульбаби омолоджують організм, попереджують процеси старіння. За ці цілющі властивості кульбабу нерідко називають життєвим еліксиром. Корисні всі частини рослини - листя, стебло, квітки та корінь. Гіркуватий на смак молочний сік, що міститься в усіх частинах рослини, має неперевершений очисний ефект. Він прекрасно виводить шлаки й очищує кров. Корінь кульбаби містить фолієву кислоту, яка зарахована до кровотворних вітамінів. її недостача в організмі може стати причиною розвитку злоякісної анемії, при лікуванні якої свіжий сік кульбаби просто незамінні ліки. Із квіток рослини можна зробити кульбабовий мед, який за смаком не поступається бджолиному. Для приготування меду 200 г квіток потрібно розстелити на білому папері, щоб видалити комах (квіти не мити!), потім залити 0,5 л холодної води й залишити у воді на ніч. Наступного дня процідити, віджати квіти, додати 500 г цукру та 1-2 ч. ложки лимонного соку або трохи лимонної кислоти. Варити, накривши кришкою, до утворення сиропу середньої консистенції (сироп не повинен бути надто рідким, щоб не прокис, і надто густим, щоб не закристалізувався. Кульбабовий мед - чудовий загальнозміцнювальний засіб. Його можна намазувати на хліб із маслом, застосовувати при випічці. Корені кульбаби використовують у вигляді настою як засіб, який нормалізує травлення, збуджує апетит а також як жовчогінне та проносне. Для приготування настою 1 ч. ложку висушеного та подрібненого кореня заливають склянкою окропу й тримають на слабкому вогні протягом 20-30 хв. Вживають настій по чверті склянки 3-4 рази на день за 30 хв. до їди. При туберкульозі легенів використовують відвар, який готують так: З ст. ложки подрібненого кореня кульбаби заливають 2 склянками гарячої води, кип'ятіть на водяній бані 15 хв., охолоджують 45 хв. при кімнатній температурі, сировину віджимають, проціджують, доливають кип'яченою водою до первісного об'єму і п'ють по 0,5 склянки 3-4 рази на день за півгодини до їди. Молочним соком кульбаби виводять веснянки, бородавки, пігментні плями. А відваром коренів кульбаби та лопуха лікують екзему. Для цього беруть по 1 ст. ложці коренів кульбаби та лопуха, перемішують, заливають 600 мл води, настоюють протягом ночі, вранці кип'ятять 10 хв., знову настоюють 2 год. Проціджують, п'ють по 0,5 склянки 3 рази на день. Одночасно маззю, приготовленою з коренів кульбаби (порошку) та меду, мажуть вражені екземою місця.
__________________
Дякуйте Богу за прожитий день. За спожитий хліб, за здоров`я, і ласки які Він нам посилає.
argonavt79 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 24.05.2011, 00:48   #220
D-Misha
Banned
 
Реєстрація: 14.01.2010
Дописи: 3.835
Подяки і симпатії повідомлень
Ukraine
Мій ресівер: х-810
Типово

Звідки пішли назви порід собак?

Щоб бачити інформацію потрібна Реєстрація!

Всі ми знаємо, що собака одомашнений раніше, ніж будь-яка інша тварина, і людина встигла за цей час вивести більше 200 порід собак, щоб вони служили їй для різних цілей.
Чи знали ви про те, що стародавні римляни ділили собак всього на три групи: розумні, бойові, швидконогі? Сьогодні Міжнародний клуб собаківників розрізняє шість головних класів: спортивні собаки, що полюють по запаху в повітрі; мисливські собаки, що уловлюють запах на землі; тер’єри, які полюють, зариваючись в землю; робочі собаки; маленькі кімнатні собачки і неспортивні собаки, що мають багато застосувань.

Окремі породи собак зазвичай отримували свої назви із-за якоїсь характерної особливості.

Наприклад, назва «шукач» (англ. bloodhound) говорить сама за себе: у цих собак інстинкт висліджувати по запаху кров (blood).

Раніше Бульдог використовувався для роботи з биками (bull), так що і назва є зрозумілою.

Назва пойнтера (pointer – покажчик) також достатньо очевидна: він показує (point) дичину своїм носом.

Сетер (setter) робить це по-іншому. Він робить стійку (set) над місцем, де ховається дичина.

Тер’єр, який, як згадувалося вище, полює, закопуючись в землю, отримав свою назву від латинського «terra» — земля.

Гончак на зайців (harrier) названий по імені своєї здобичі (hare). Коротконогий гончак (beagle) отримав своє ім’я від гельського «beag» — маленький.

Ім’я сенбернара пішло від назви монастиря Св. Бернара (St. Bernard) в Альпах, де він був виведений.

Назва «мастіфф» йде від італійського «mastino», що означає «сторожовий пес».

Спанієль, як видно з назви, іспанський собака (Spain — Іспанія).

А слово «пудель» походить від німецького «pudel» — калюжа, оскільки цей собака не боїться води.
D-Misha зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь

Закладки

Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.

Швидкий перехід

Схожі теми
Тема Автор Розділ Відповідей Останній допис
Світ з HDTV новини SLAVASAM SAT - новини,українські телеканали 75 13.02.2013 18:54
Новини WRC Світ Ралі BMW Спорт на SAT-TV 3 11.02.2012 19:03


Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 21:49.


vBulletin 3.8.4 ; Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010
Львівський форум